Štítky

, ,

Nedovedl jsem si představit, že se mi něco takového může stát. Ale stalo se.

Místo: dálnice D1 směr Kroměříž, cca 2km před sjezdem na R46

Čas: 21.2.2012, cca 18:42

Směr letu: zprava v úhlu cca 30°, pohyb směrem k Vyškovu

Délka pozorování: 10-15s

Pozorovaná velikost: cca 6-8m

Výška: malá, zcela orientačně cca 50-100m

Odhadovaná rychlost objektu: cca 10-20 m/s (35-70km/h), pohyb plynulý a přímočarý

Rychlost pozorovatele v autě: cca 140 km/h

Popis objektu: černý diskový objekt (viditelný proti ozářeným mraků světly z města), zcela jasně umělého úvodu, naprosto symetrický, jeden pás svítí oken okolo, druhý menší pás na vyvýšeném kloboučku ve středu disku. Barva světla žlutá.

Možnosti:

  1. Fyzikální iluze

Odraz palubní desky, okolních světel aut a pod. prakticky vyloučen, pohybující se předmět viděn přes tři různá okna, čelní, u řidiče a za řidičem.

2. Přelud, generovaný mozkem

Reálné vysvětlení, bohužel jeho pravděpodobnost nemůže posoudit pozorovatel sám určit. Problém je v tom, že objekt byl stejně reálný, jako auta okolo na silnici. Pokud by pozorovatel trpěl takovými přeludy, patrně by se dříve či později na silnici srazil s realitou.

3. Běžný dopravní prostředek

V blízkosti je letiště. Ale výška přeletu byla extrémně malá a neznám žádný malý letoun diskového tvaru. Pás oken byl zakřiven jako na disku, nemohla to být okna letadla, tvořící jednu přímku. Navíc objekt neměl žádné jiné osvětlení, než ta okna. Také pohyb by velmi pomalý. Jediný představitelným létajícím prostředkem, který mne napadá je vzducholoď. Ale v noci, bez obrysových světel a 50 metrů nad dálnicí?

4. UFO/Letající talíř

Je samozřejmě jednoduché konstatovat neidentifikovatelný létající objekt, ale to nic neřeší. Zoufalé je, že nejvíc podobal těm směšným atrapám létajícím talířům z béčkových filmů, nebo z knížek potřeštěných UFOlogů.

Jsem povahou spíše skeptik a fantastické teorii se dívám celkem opatrně. Ale v tomto případě jsem skutečně s rozumem v koncích. Strašně mě vadí, že jsem nemohl zastavit a přesvědčit se, o co jde, aniž bych ohrozil sebe nebo ostatní řidiče. Tajemství, které jsem měl na dosah a které mne znervózňuje, mi uniklo. A stačilo tak málo.

Už vím jak se cítí lidé, kteří viděli věci, které podle většiny, či dokonce nich samotných, neexistují a dokonce existovat nemohou. Hrozně si přeji, aby někdo přišel s jednoduchým a logickým vysvětlením, nejlépe v rámci všeobecně uznávané reality. Mě se to zatím nepovedlo.