Štítky

Absolvoval někdo z redakce alespoň střední školu? Velmi pochybuji, protože jinak by nemohl vyjít tento odkaz na evidentní pitomost.

Získávat uhlík průmyslově ze vzduchu je asi jedna z největších pitomostí, kterou můžete navrhnout. Jeden kg uhlíku je totiž v 5700 m3 vzduchu, tj. na tunu uhlovodíku denně by bylo třeba hnát vzduch přibližně potrubím průměru 2m a rychlostí 20m/s. Pikantní je, že uhliku v daleko koncetrovanější formě je kolem nás neuvěřitelné množství, je to jako u Lipenské přehrady sbírat rosu pro veřejný vodovod.

Poznamenejme, že v této technologii nejde o získávání energie, nýbrž jen o její skladování. Energii mají dodat větrníky nebo solární panely. Už jen cena elektrické energie uložené do uhlovodíku by v dnešních cenách  (při 100% účinnosti) byla minimálně 9 kWh/l * 4 Kč/kWh = 36 Kč/l.
Britsko-listí intelektuálové by se nad sebou měli vážně zamyslet. Když lidi krmí multikulturními bláboly (přitom situace je zcela jiná) nebo zdeformovanými představami o vzdělání, je velmi těžké to vyvracet. Ale tohle je fyzika …

P.S.: Je to přes koleno, doufám, že jsem tam neudělal chybu:)