Štítky
Pane Bože, dej mi sílu nečíst tiskové zprávy Hnutí Duha!
A když už je přečtu, udělej ze mě stejného ignoranta, jako jsou oni!
A když už mi ponecháš rozum a vzdělání, dej mi sílu mlčet!
A když mi tu sílu nedáš, zabraň mi říkat, co o nich myslím!
A když už dopustíš tohle všechno, Ty šejdíři, tak se pak nediv!
Amen.
To je marné, zelení hledí do budoucnosti, snaží se uchránit Zemi před vyčerpáním surovin. Třeba jen zoufale. Jiní jim házejí klacky pod nohy.
🙂 Do budoucnosti? Zelení? Oni maximálně vidí státní rozpočet na příští rok, aby věděli, jak a kde je ho možné pumpnout. Různá parazitická hnutí jako je Duha jsou na něj pevně přisátá. Kdyby se dívali do budoucnosti, nikdy by např. nemohli podporovat devastaci půdního fondu biopalivy!
Já myslím, že takhle to mají jen Bursíci a jemu podobný xindl. Spousta členů a sympatizantů je prostě nevzdělaná masa, domnívající se, že náhradou uhelného bloku za 1000 šlapadel na lidský pohon vyrábějících elektřinu zachrání bohyni Gaiu a všechna hezká zvířátka.
Jejich ignorance je zákeřná i pro ně samotné, protože mnohdy mají nejrůznější certifikáty a formálně ukončení vzdělání v oborech jako je rekreologie apod. a sami sebe považují za inteligentní lidi. Alternativně.
Ano, obory typu rekreologie nebo dramaterapie miluju. Ono už stačí VŠE, jejíž absolventi se domnívají, že rozumí společnosti i přírodě.
Při hodnocení vzdělání používám Asimovovo rozdělení (někde v sérii Nadace), který rozeznává vzdělání vědecké a kněžské. Myslím nemusím asi už dále vysvětlovat, stačí když řeknu, že typickým příkladem kněžského vzdělání je Peters. A nepřekonatelným vzorem „kněžské“ argumentace pro mne bylo provedení „důkazu“, že dvě demokracie spolu nemohou válčit. To ve mě zanechalo hluboký dojem:)
Mohu lidičky zesměšnit, dokázat, že plácají nesmysly, mohu je chytnout za ruku a ukázat jim to ale stejně to nepomáhá. Je to jako s náboženstvím, pokud se to nechytne v začátku, je infekce těžko řešitelná.
Já bych přidal ještě jedno: cargokultické. To myslím vystihuje podstatu nejlíp. Nese vnější znaky vědeckosti, nezabývá se přímo mystikou, ale na druhé straně je dokonale odstíněno od reality způsobem, který jednodušší vyznavači ani nepostřehnou.
Takhle hloupě se to přece nedá dělat… když chtějí řešit energetickou bezpečnost a neobnovitelné suroviny, nemůžou se přece pouštět do demagogických debat na téma zaměstnanosti… je přece logické, že méně efektivní (ve smyslu EROEI) zdroje logicky vyžadují na jednotku výstupu relativně více výrobních faktorů včetně práce.
Bože, to je banda debilů!
A to je tu ještě něco, co možná nevíte.
Když OZE v Německu jedou naplno, tu energii není kam dát, takže se přepravuje na sever do dánskejch přečerpávaček, kde se za drahý peníze uskladňuje, aby se, když přestane svítit a foukat, za ještě dražší peníze vykupovala zpátky. Nedosti na tom. Dvě k tomu nejlépe použitelný magistrály 400kV vedou ausgerechnet přes naše území, takže Německo nás svejma transferama energie neustále drží na hraně blackoutu. Možná se pamatujete, je to tak jeden a půl roku co v Německu „odhalili“ nějakej českej škandál, či co, hledat to nebudu. To datum odhalení velmi přesně koreluje s dobou, kdy se Merkelová dozvěděla, že ČR na těch dvou magistrálách na hranicích začalo stavět phase shiftery, jejichž stavbu se ona snažila předtím zarazit. Německý energetici z toho šílej, páč až to najede, tak jim ty lesy větrníků a lány FV budou k hovnu, protože vostatní instalace na území bejvalý NDR jsou takřka nepoužitelný. Tam se elektrika tahala tak, že tam jsou vysokonapěťový kabely 40cm pod zemí a nikdo neví co s tim. Tamtudy to prostě stěhovat nepůjde bez naprosto šílený investice. Jo, a samozřejmě, že se tim samym vedenim stěhuje i energie pro jihoněmecký odběrový špičky ze severu Německa.
Proč myslíte, že je takovej boj vo Temelín? Kdyby se to povedlo dostavět, tak budeme v Evropě jedinej energeticky soběstačnej stát a to se v Rakousku a německu kurevsky nelíbí, páč pak by museli za ty transfery víc platit. Navíc, my máme s Ruskem poměrně dobrý vztahy, takže palivový tyče pro nás nejsou problém. Ovšem možná je to i tim, že od r.1945 do 82 šla celá jáchymovská produkce do SSSR.
Dovolím si připojit odkaz na phase shifter: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Quadrature_booster
Dle meho je ale ve schematu chyba: Sekundáry transformátorů v trojuhelniku přece musí mít jeden pól uzemněný (připojený na nulák). Jinak by to nemohlo fungovat.
Quido
To je jen budič a je proti zemi.
Tady to máte celý i s tokama energie přes ČR:
Click to access pst.pdf
Báša je taky technik, to je krása, mezi svejma 🙂
Hezký, i s vektorama, díky. Srdce stárnoucího technika zaplesalo.
Q.
Pche! Když já začínal, tak jsem si ještě doma stavěl Ward-Leonardovo soustrojí z motůrků po dědovi. 🙂
A tady na té stránce dole je snad nejlepší obrázek k tomu PST:
http://3pol.cz/1534
A tady je, že je rozhodnuto o PSTčku pro rok 2016:
http://www.technickytydenik.cz/rubriky/archiv/transformatory-s-rizenym-posuvem-faze-do-roku-2016_27203.html
Koukám, že je čas vypnout jaderky a začít pálit biomasu (pšenici, kukuřici, brambory). Zaměstnaní budou všichni. Co na tom, že budeme mít hlad, bude nám zima a to vše při svitu měsíčku…
Tenhle system se limitne blizi systemu socialistickemu z konce normalizace: existuje vynucena prezamestnanost v takove mire, ze se konsensus nad smerovanim spolecnosti blizi kolapsu. Rozdil je jen v tom, ze namisto aby pracanti kourili v pracovni dobe za garazi, vyrabi v potu tvare a pod existnecnim tlakem produkty, o ktere nema nikdo zajem ci jejich prodej spotrebuje takove zdroje, ze podnik je de fakto na nule, jako ten socialisticky.
Jiz pripravene inovace nelze do vyroby zavest, protoze nezamestnanost by tim okamzikem vyskocila na 50% a opet by vyrobky nemel kdo kupovat.
Namisto televizoru Tesla o objemu jednoho kubickeho metru ted na pultech lezi placate LED 3D Full HD Smart DVB-T2 (S,C) s HDD pripojenim, ale pro podnik ma stejny prinos jako ta elektronkova pultunova bedna.
Tak kapitany prumyslu a vudci osobnosti stranickeho zivota logicky napadne, ze kdyby zacali produkovat to same, ale obtizneji, tak by se vlastne usetrilo a jeste se pri tom zvysila zivotni uroven pracujiciho lidu.
Nechtel jsem se narodit dvakrat, presto se tak stalo….
řešení je ve změně tržní distribuce na jinou, lepší
Ah! Poučte mne, nevzdělance, o lepších možnostech distribuce. Prosím….
Já v jedný takový možnosti žil 30 let. Nelíbila se mi.
A kdo nabízel státní kapitalismus, který naznačujete? Myslím, že tuhle variantu jsme si vyzkoušeli a víme, že z mnoha důvodů nefunguje. Tržní divoký kapitalismus také, se stejným výsledkem. Je čas na změnu.
Fajn, tak sem s tou změnou. Povídejte. Jsem jedno ucho (oko).
Nechci se tvářit jako génius, který má recept na všechny bolístky světa. V předchozich příspěvcích jsem se jen snažil poukázat na to, o čem víme, že nefunguje a proč to nefunguje. Na základě takové analýzy můžeme hádat, jak by měl nějaký lepší systém vypadat. Zkušenost ze statniho kapitalismu říká, že je těžké centrálně planovat. Zkušenost z tržního systému ukazuje, že je potřeba řešit nerovnost příjmů a tržní sílu subjektů.
Už rozumím.
Liberte – egalite – fraternite.
Možná Vám nikdo neřek, že svoboda a rovnost spolu tak nějak… nejsou v souladu. Buď budete mít rovnost (a diktaturu – a stejně tam bude vrstva těch rovnějších) a nebo svobodu.
Možná to není tak jednoduché, ale na úrovni „možná vám to nikdo neřekl“ se bavit nebudu.
Trpaslíku, máte recht, pro mne taky nejni zastánce sociálního engineeringu žádnej med.
Sociální inženýr.. to je taková nálepka, která sedne na každého, kdo se odmítá řídit zákony džungle.
„řešení je ve změně tržní distribuce na jinou, lepší“
No nevim, Trpasliku, problem preci neni v distribuci, anebo v tom, ze by se zbozi k lidem nedostalo, ale naopak, ze je ho moc a nikdo ho ve vyrabenych objemech nechce. Presvedcit lidi, aby po 2 letech vyhazovali funkcni vyrobky a kupovali si nove je sice reseni, ale presne to, kteremu se snazime (doufam) vyhnout.
Dusledky takoveho „spice must flow“ jsou popsany v minulem clanku: absolutni miltikulti, vykoreneni, neustale stehovani (baraky se budou bourat a znova stavet), ztrata vztahu a konec spolecnosti, ktera se pretransformuje na pouhou summu individualnich konzumentu- zkratka vznikne tezka dystopie.
To je spousta témat v jednom příspěvku. Určitě je spousta lidí, která spotřebovává více, než potřebují. Obecně, na celosvětové úrovni se ale asi častěji potkáme s lidmi, kteří objektivně mají málo. Ale chápu, kam míříte, jen si myslím, že to není přesně to, na co jsem poukazoval.
Čili jedna věc je západní, patrně zbytný konzumní způsob života, druhá chudý třetí svět.
Já mířím spíše k tomu, že na západě jsou lidé, jejichž příspěvek k přidané hodnotě neodpovídá jejich podílu na konzumaci oné přidané hodnoty, a taky k tomu, že vytvořit stejný objem přidané hodnoty vyžaduje díky rostoucí produktivitě práce méně a méně vstupu; to vše, aniž by se měnil objem výstupu. Navíc se podíl chudých stále snižuje.
Takové chování systému je dle mého názoru nežádoucí. Proto to volání po změně.
A- vy jste to myslel celoplanetarne, tak to ano. Ovsem zde zas narazime na tematicke ekologicke limity. Ciste teoreticky, nebot osobne si takovouto zmenu distribuce vubec nedokazi predstavit, chyba je urcite na me strane prijimace.