Štítky

, ,

Přiznám se, že Miloš Zeman byl pro mne volbou menšího zla. Představa dementního restitučního podvodníka na hradě mne donutila mu ten lístek, ač s těžkým srdcem, do urny hodit.

Ale během doby se mnohé změnilo. Nekonečná povolební kampaň posthavlovského póvlu, štvanice korporátních i tzv. „veřejnoprávních“ médií, nepřízeň všech P&L ovládaných institucí včetně justice a neposlední řadě jeho názory, blízké většinovému veřejnému mínění z něj udělaly postavu velmi populární mezi prostými občany. Takový konglomerát sv. Václava, Juraje Jánošíka a Josefa Švejka.

Zeman je jediný politik, který alespoň přibližně říká to, co se blíží názoru většiny občanů. Jestli je to populismus nebo skutečných názor se ukáže, až půjde do tuhého. Připomeňme, že Václav Klaus v „zátěžovém“ testu Lisabonskou smlouvou propadl a zklamal, ačkoli vypadal jako suverén. Odvaha nebyla nikdy silnou stránkou našich prezidentů a Klaus se zařadil mezi ty zbabělejší. Ale zkouška „imigrantskou“ krizí bude minimálně srovnatelná, ne-li horší.

Možná, že je to brzo, napadlo mne položit otázku, jak to celé s Milošem Zemanem dopadne. Zkusme dvě ankety. 🙂