Štítky

, ,

Zpráva o mimořádné situaci ve firmě OKD mne zase tak moc nepřekvapila. Už několikrát to bylo nahnuté, ale jestliže dnes už i ministr hovoří o možném krachu, je to skoro jistota. Která banka bude takovou firmu financovat?

Bakala je přímo symbolem polistopadového gaunerství, spojení velkozlodějů s prodejnými politiky. Je přímo symbolické, že financuje mauzoleum jiného gaunera, humanitárního bombarďáka a „morální“ autority Václava Havla.

Že OKD, v brzké budoucnosti skončí, je jasné již dlouho. Jednak nemá již skoro co těžit, peníze vybral Bakala přes dividendy a financovat ekologické škody v řádu desítek miliard se určitě chtít nebude. Pro tisíce místních rodin to nebudou veselé Vánoce.

Ať bude sociální situace po krachu OKD jakkoli špatná, ještě to pořád není všechno, co severní Moravu čeká. Další očekávanou katastrofou je uzavření Nové Huti. I toto je naprosto neodvratné a je to jen otázka času.

Naše polistopadová ekonomika prostě stojí na velmi pochybných základech ale díky tomu jsme na čele v boji proti pravděpodobně neexistujícímu globálnímu oteplování. Tak směle vstříct světlým zítřkům:)