Štítky

Kdysi jsem měl kolegu jehož největší radostí bylo, když ušetřil stokorunu a vůbec mu nevadilo, když v důsledku toho činu na druhém konci prodělal tisícovku. Měl to v hlavě nějak rozpojené.

Ty samé ideje vyznávají nejrůznější falešní proroci různých odstínů zelené. Velmi mne pobavila část článku „Šetřit se dá i recyklací pitné vody“. V textu, silně evokující PR firmy Roca, se dozvíme, jak pěkně a snadno využijeme vodu z umývadla ke spláchnutí a vše už za 80 000 Kč.

Když budeme předpokládat, že standardní WC a umývadlo stojí po 10 000 Kč, ušetříme 25l/d při 4 lidech a kubík stojí 80 Kč je návratnost této „investice“ 20 let.

Velmi pochybuji, že toho to zařízení dožije. Už jen představa, že někdo bude za 20 let shánět náhradní díly pro tento, v celku komplikovaný, nesmysl je zábavná. O praktických problémech (že to může smrdět, mohou se tam usazovat sedimentující nečistoty, tuky, vlasy nebo potřeba pravidelného čištění) raději neuvažovat.

A nebo jo:) Dítě pokálí své kalhoty a vy to chcete, po setření „hmoty“, předeprat. Jeho hoven bude plná nádržka a po spláchnutí i voda sifónu toalety. Bude vám vaše koupelna přinášet radost? 🙂

Každopádně dobrá rada nakonec: Nenechte se zblbnout! Ani když to říká sličná paní Kristýna Kadlas Blümelová!