Štítky

,

Aby bylo předem jasno, majitel OM Stan měl právo všechny kroky, které učinil. Na druhou stranu, konkrétní konání i podle práva má nenulovou vypovídací hodnotu.

Bohužel mám hroznu povahu, sděluji své názory i lidem s opačnými názory, vyprávět je lidem s názory podobnými, mne až tak nebaví. A protože vlastníkem hroší kůži a jsem moc starý na to, abych sám předčasně utíkal, končí to často tím, že jsem ze „slušné společnosti“ vyhozen.

Vztah s OM začal před pár lety, kdy Stan začal přejímat mé články. Vztah to byl idilický. Pak se objevily mraky. Asi to začalo v oblasti ekologie. Začal jsem nekompromisně komentovat bláboly zcela nekompetentního hnutí Duha. Neumím mlčet, když někdo za peníze daňových poplatníků hlásá destruktivní ideologii, poškozující jak společnost, tak přírodu, ignorujíc přírodní zákony obsažené v učivu středních škol.

Ke konečnému rozkolu došlo ale až v otázce migrantů. Z počátku se na mne Stan a jeho věrní vrhli klasickým sluníčkovým kobercovým náletem, ale pak asi pochopili, že většinově by to svých čtenářů prohráli. Od nějaké doby se téma migrace objevuje na stránkách OM jen sporadicky, ačkoli je to asi nejzávažnější problém doby. Stan přestal přejímat jakékoli mé články a i na Twitteru spolu se svými věrnými, zrušil sledování mého účtu (jak jsem zjistil později).

Ke konečnému zúčtování došlo, když jsem zjistil, že na jsou OM všechny příspěvky obsahující slovo „cikán“ předmětem schvalování. Následná debata byla velmi nevlídná, dokonce s poukazem (až kontextovou hrozbou) na ideozločinské zákony. Nakonec již byly ke schvalování zařazeny všechny mé příspěvky. Vzhledem k tomu, že uznávám Stanovu svrchovanost nad OM, ulehčím mu situaci, už zde nebudu dále aktivní.

K chybě došlo už na počátku a mohu za ní já. Nepochopil jsem, že Stan (a možná i další z OM) mají politické ambice a OM (a další aktivity) slouží zejména k dosažení těchto cílů. Pravda není jejich motivací, ani smyslem jednání, tím je hledání a úprava reality tak, aby podporovala dopředu danné ideologické schéma. Jedná se navíc o ideologii, která více méně kopíruje ideologii establishmentu, jen trochu upravenou pro ty, kteří se z různých důvodů stydí hlásit se přímo k současné moci.

OM nejsou tím, za co jsem je mylně považoval – otevřenou platformou pro výměnu necenzurovaných názorů s cílem dobrat se pravdy. Jsem nakonec docela vděčný majiteli, že mne donutil, si tento fakt uvědomit a nedělet ze sebe dále hňupa.