Štítky

Politická firma bývalého STBáka, nejulhanější česká politická strana a oportunistická partaj černoprdelníků zprovoznily, pod záminkou daňových úniků, unikátní šmírovací systém malých podnikatelů a živnostníků. Jeho nejodpornější a nejamorálnější části je online bonzovací systém. Považuji přímo za občanskou povinnost, postavit se proti tomu.

Jaké jsou šance? Myslím, že docela slušné. Ne, rozhodně tou šancí není apel na občany, že podobné donášení je odporné a nemorální, lidská hovada vymýtit nelze. Technologické hrozbě se je třeba postavit asymetricky. Dovolím si zveřejnit jeden prostý návod, který lze zcela beztrestně realizovat.

Systém je založen na tom, že pouze malá část populace je amorální a zbytek dodržuje jisté nepsané regule slušného chování, mezi které donašečský systém EET rozhodně nepatří. Represivní složky tedy obdrží relativně malé množství udání, které budou schopny reálně „zpracovat“. Systém se ale stane nefunkční, když těch udání budou miliony a budou rovnoměrně rozděleny mezi prakticky všechny nabonzovatelné subjekty. V tomto okamžiku je vypovídací hodnota systému nulová.

Chcete-li bojovat proti tomuto bonzování, pošlete (nejlépe anonymně – viz návody na netu) udání na co nejvíce subjektů a k témuž přesvědčte maximum přátel a známých. Ti šikovnější mohou celý proces i automatizovat.

Tato komunitní strategie je odkoukaná od přírody, podobně se před predátory brání jinak bezbranné ryby, ptáci či býložravci, místo aby zalézali do děr. Nenechte se ovládat strachem, společně rozložte riziko, až se stane nicotným.

STBák nesmí vyhrát.