Dnes jsem si položil otázku, proč vlastně dlouhodobě zanedbávám Nautila. Opravdu jsem neměl tušení proč, na rozdíl od jiných blogerů to nebylo nic plánovaného. Prostě jsem otevřel texťák, že něco napíšu a najednou se mi nechtělo. Proč?

Myslím, že to mám. Jde o to, že příliv neuvěřitelných lží, podvodů, manipulací, kroků proti většinové populaci, rodině, řádným daňovým poplatníkům či přirozenému lidskému chování exponenciálně roste. Skoro každý krok vládnoucí elity si zaslouží hlubokou kritiku. Normální člověk to už ani nestíhá zaznamenávat, natož aby se pouštěl do hlubších rozborů. Jediným formátem, ve kterém je to možné alespoň částečně sledovat, je twitter.

A je zde ještě jeden demotivující faktor. Pro koho psát? Pro ty, kteří nevěří oficiální propagandě, odmítají eko-, etno- a gender fašismus, a které pracovně nazývám „odpojení“ od metrixu? Ti to příliš nepotřebují. A druhá skupina, pracovně „připojení“? Tam tyto texty nemají nejmenší šanci. Současná propaganda, přes všechna svá pochybení, zanechává v lidech nesmazatelné stopy. Indoktrinovaní jsou pak ochotni zavrhnout vlastní civilizaci, jen aby se naplnily cíle ideologie, a k jakýmkoli argumentům jsou hluší.

Dospěli jsme do fáze, kdy už pravdivé informace nejsou schopny změnit uvažování lidí. Neodvratně musí přijít střet s realitou a bude bolestivý. Bude bolet všechny.

Tak co tedy s Nautilem? Rozhodl jsem se, že budu pokračovat. Možná už jen z toho chabého důvodu, abych měl v budoucnu alibi. Já jsem to přece už dávno říkal:)