Štítky

, ,

Asi nejvýstižněji to vyjádřil zdejší čtenář Gogo:

Drahoš se prý Zemanovi posmíval, že neumí uříznout prkno a stáhnout králíka.
To druhé jsem viděl včera večer v přímém přenosu na Primě a ani k tomu nemusel Zeman vstávat z křesla.

Pan Drahoš při experimentu, který měl docela zábavný průběh, exaktně prokázal, že není a v dohledné době ani nebude schopen zastávat politickou funkci. Asi nebyl nikdo soudný, kdo by čekal jeho úspěch v politické debatě, ale jednoznačnost průběhu zaskočila i mne. Nechápu, jak pan profesor dospěl k názoru, že je kompetentní zastávat funkci prezidenta. Ale to je jeho boj.

Jeho podporovatelé se s tím ale nechtějí smířit a urputně hledají viníka, který Drahošovo hanebné KO způsobil. Objevily se hlasy, že za to může televize Prima, protože uspořádala debatu v „nevhodném“ prostředí a dala „špatná“ témata. Dokonce je zde požadavek na její potrestání.

Dalším obětním beránkem má být moderátor Voříšek, který měl Zemana „zkrotit“. Ukazuje se, že Václav Moravec, ať si o něm myslíme cokoli, dostal rozum a tento nezvratitelný osud odmítl. Věděl totiž přesně, jaký bude výsledek a komu bude Drahošův neúspěch „hozen na hlavu“.

Asi nejzábavnějším „omlouvačem“ byl Jakub „Hodnota“ Janda, který v Zemanově chování neomylně poznal prvky ruské mediální scény.

Pusťte si někdy ruské vládní televize. Funguje to tak, že kdokoliv kritizuje vládní moc, je jednostranně brutálně přeřváván, nenechá se domluvit a je přímo na pódiu šikanován. Cílem je ukázat, kdo je pán. Gratuluju TV Prima, už jsme blízko.

Nechybělo mnoho a byl obviněn přímo Putin.

Odpoledne se prestituti otřepali z šoku a nastartovali své obvyklé mediální postupy. Byl z toho článek na ČTK. Kdybych to neviděl na vlastní oči… Člověk si musí položit otázku: Když prestituti ostudně lžou v takto snadno přezkoumatelných případech, co dělají, když to běžně přezkoumatelné není (Sýrie, Irák, …)?

Když naše sluneční a mediální „elita“ hledá viníka, měla by začít u sebe. Drahoš je produktem její naprosté neschopnosti za 5 let najít Zemanovi souměřitelného, uvěřitelného a schopného soupeře. Jestli Miloš Zeman volby vyhraje, nebude to selháním sprostého lidu, jak se nám snaží podsouvat, nýbrž grandiózní selhání právě této elity, jedno z mnoha.

Její setrvání u moci je nadále možné pouze za cenu jistého stupně diktatury, protože ztratila schopnost vládnout demokraticky. Lidem, skutečným nositelem demokracie z hlouby duše pohrdá. Proto cenzura, proto ideozločiny, proto zločin nenávisti a jiné schůdky, vedoucí přímo k totalitě.