Také jste měli období diskusí s věřícími? Já ano a často jsem se zajímal o zázraky a překvapovalo mě, že podle nich se samozřejmě dějí i dnes. Ale když pak přišlo na konkrétní jevy, byl jsem zklamaný, protože to, co oni považovali za dílo boží, jsem já ve své přízemnosti považoval za projev počasí nebo shody náhod.

Nyní si ale ukážeme, že i v tyto dny může vnímavý člověk objevit skutečné zázraky, o kterých předtím jen četl. Zázračné uzdravení, obživnutí a dokonce i stvoření – to všechno je dnes skutkem, tak si je pojďme představit.

Zázračné uzdravení.

To je asi nejvděčnější, ale zároveň také nejprofláknutější zázrak. Chlapa přinesou na nosítkách … cink .. a on vstane a chodí. Slepý vidí a ostatní se diví. Kdo ví, jestli to nehrál a nebyl domluvený  s černokněžníkem, který vybírá vstupné.

Je potřeba to mít pod kontrolou, vědět, že člověk před zásahem zlé moci byl v pořádku a hlavně, že bez zázraku by to nemohl přežít. A to je právě ten problém, kdo si troufne tvrdit, že by chlap do pár dní jistojistě umřel? Bystřejší už určitě tuší, kam mířím – tím člověkem je pan Skripal. Byl zdravý, pak dostal zásah chemickou nervově paralytickou zbraní hromadného ničení, všichni věděli, že nemá šanci přežít a on to nakonec přečkal úplně v pohodě. Jen si to představte, podle Britů a šéfa Organizace pro zákaz chemických zbraní na něj bylo použito dohromady 100g Novichoku (píšu to tak debilně proto, že jde o jméno, které těm látkám dali Američané). Kdyby se rozdělil s dcerou napůl, tak na něj vyšlo 50g, což spolehlivě zabije statisíce lidí. Skripalovi se kontaminovali podle Britů při odchodu z domu, pak strávili asi 4hodiny v restauraci, na procházce  a nakonec je našli na lavičce. Bylo naprosto jisté, že nepřežijí, všichni to věděli, a proto taky byla reakce vůči Rusku tak tvrdá a nekompromisní.
Jenže došlo právě k tomu zázraku a Julie se vyzdravila za měsíc a Sergej za dva. Hosana!

Vstání z mrtvých

To je už mnohem složitější zázrak, který taky nedovede způsobit ani černokněžník střední kategorie jako je např. tuzemský Halík. Potvrzených je jen několik málo případů, kromě Krista samotného pak jeho rukama obživl ještě Lazar a troufám si říci, že jich nebudou desítky.

Považte tedy, jaké máme štěstí, že  k takovému zázraku došlo za humny. Na Ukrajině zabili Babčenka. Kdo by si troufl pochybovat o viníkovi! Bylo nad slunce jasné, kdo to udělal, stejně jako zabil Skripala a Litviněnka a 300 lidí z letadla, které řlp Ukrajiny odklonilo z jeho obvyklé trasy tak, aby muselo letět nad bojovou zónou. No tak tedy tihle lidé zabili Babčenka a už se pomalu roztáčela kola spravedlivé odplaty, když tu opět zasáhla ruka Všemohoucího. Babčenko žije! Ale kdo by si myslel, že ti, co ho zabili, jsou vyviněni… kdepak holoubci, zabití je zabití, že Babčenko zázrakem žije, není vaší zásluhou, jste vinni stejně.

Stvoření

Tento zázrak se mezi laickou veřejností často bagatelizuje, přitom je to ale jediný zázrak, který lze vědecky podchytit, dokázat, anebo vyvrátit. Pojďme se nejprve odborně připravit a zopakovat školní učivo. Co to vlastně znamená, něco stvořit, nebo co znamená, když to nelze? První reakcí nepřemýšlivého člověka bývá, že někde nic nebylo a najednou tam něco je. Tuhle definici hravě vyvrátí i pracovník české pošty, který do prázdného kastlíku hodí před vašimi zraky oznámení o nezastižení. (tady pak máme co dočinění s uměním neviditelnosti pana domácího, ale věnujme se pošťákovi) . V kastlíku nic nebylo a najednou je tam tiskopis. Tohle stvoření nebude, protože ze zkušenosti víme, že ho tam strčil z tašky. Fyzikové proto tvrdí, že změna množství něčeho, co se zachovává, musí být způsobena přenosem (odborně tokem) té látky přes uzavřenou plochu, která prostor obklopuje. U nás šel ten papír přes štěrbinu, tam tu plochu protnul.  Dobrá, ale pořád je to takové nekonkrétní. Prostor může být rozsáhlý a obklopující plocha obrovská. Co když… a když, tak kde? Pravidlo, které jsme si řekli je tzv. intergrální, tzn. vyjadřuje se v podstatě o celém prostoru. Lze ale formulovat analogické pravidlo v tzv. diferenciální formě. A ta zní, že časová změna hustoty zachovávající se veličiny odpovídá divergenci toku veličiny. Co je to divergence? Je to jistá matematická operace s vektorovou funkcí toho toku, která nám říká, zda něco někde vzniká (kladná hodnota),  nebo zaniká (záporná hodnota) nebo je nulová. To jsou potom ta místa, kde má smysl hledat boží ruku a akt stvoření v přímém přenosu. Pro zájemce doporučuji podrobnější přednášku Petra Kulhánka (https://www.youtube.com/watch?v=agLSlM5dT2c)

Nyní již teoreticky dostatečně vybavení se pojďme podívat co nám poslední dny přichystaly v této oblasti. Jak známo, čert vždy kálí na jednu hromadu a stejně podle všeho činí i konkurence. Prozkoumejme tedy např. případ Skripal. Britové tvrdili, že jedině Rusové umějí vyrobit Novichok (zopakujme si .. látku pojmenovanou Američany, kteří rozebrali závod v Uzbekistánu  a přestěhovali jej i s personálem do USA) a tedy že žádný správný spojenec nemůže ani stínem pochybovat to tom, že to byli oni. A Rusové se trapně vymlouvali, že takové látky umí vyrobit skoro každý, kdo vyrábí hnojiva a pesticidy a že zcela jistě to umějí v ČR, USA, VB, Švédsku a řadě jiných zemí. A to neměli dělat, protože český tisk to jistě nedopatřením přeložil jako že v českých laboratořích vyrobili právě ten pytlík prášku, co nakonec nezabil vůbec nikoho (jak víme, stalo se tak zázrakem). Čeští chemici se tomu smáli, protože bylo známo, že naše protichemická jednotka tyto látky testuje a vyvíjí proti ní taková opatření, aby voják přežil, nebo aspoň včas rozpoznal její přítomnost a stáhl se. President chtěl spor ukončit a zeptal se rozvědky. Civilní řekla, že v ČR nikdy Novichok nebyl a ta vojenská řekla, že se normálně vyrábí a testuje, ale vždy potom zničí a rozhodně se neskladuje. Je to logické, v civilním sektoru s ním nepracují, kdežto vojáci ano.

A nyní k tomu klíčovému. Do hry přichází politici, tvrdící a na důkaz svého tvrzení zlostně dupající, že Novichok se u nás sice testuje, ale nevyrábí a nikdy nevyráběl. Když to řekne lesní adjunkt Schwarzenberg, který svým vzděláním skončil u šišek borových, tak to nikoho tolik nepřekvapí. Horší je, když ministryně obrany odvolá ředitele, který s naivností přírodovědce hájil zákon zachování hmoty a rovnici kontinuity, takto fundamentální zákony přírody a řekl, že se ten zpropadený Novichok u nás musí vyrábět, když se testuje. Přece…

Je tu ale ještě silná váha mezi politiky, člověk, který se kdysi také (stejně jako jistý Josef Švejk) učil materialistou. A tento člověk dokonce svolal schůzi parlamentu, aby odhlasovali zázrak na území ČR. Jen podlost jeho soukmenovců tomu zabránila! Ale popřádku … Miroslav Kalousek není jen tak nějaký materialista, on kromě toho byl v mnoha politických stranách, od lidovců z komunistické Národní fronty až po kašpárkovskou TOP 09, kterou založil s tím pánem od šišek. Je tedy vzhledem k lidovectví  také obeznámen se základy theologie a zejména mu nezůstaly utajeny tajiny stvoření.  Tedy tento Kalousek se rozhodl prosadit thesi, že Novichok byl sice testován, leč nebyl vyroben. Co by to znamenalo pro nás, teoreticky vybavené čtenáře? Správně… Novichok by se musel dostat na území ČR skrze nějakou plochu, podobně jako tomu bylo s tím pošťákem a dopisním kastlíkem. Zjednodušme to na přechod hranic státu. No ale když Britové a s nimi všichni jejich slušní spojenci tvrdí, že jen Rusové mají schopnost výroby Novichoku, znamenalo by to, že  byl dodán nutně jimi. To je pro Kalouska nepřijatelné skoro tak, jako že by měl pravdu president, který tvrdí, že byla látka u nás vyrobena.

Řešení? Necháme uzákonit, že Novichok byl pro účely testování stvořen z ničeho a to samozřejmě bez aktivní účasti českých chemiků.
Hosana!