Štítky

, , ,

Včera jsem vyrazil na oběd dost pozdě. Lokál byl už skoro prázdný, jen dva měšťáci v uniformě, jeden vysloužilí policajt a dva postarší týpci nahlas probírali politickou situaci, politickou korektnost a uprchlíky. Slyšel jsem každé slovo.

Za 25 minut byla, ve vzájemné shodě, spáchána nejméně desítka verbálních zločinů, od rasizmu, přes xenofóbii, homofóbii, živočišnou nenávist k islámu a imigrantům, podporu hnutí, směřujících …, urážky náboženství až k přípravě diskriminace. Nezapomněl jsem něco? Vyjádření stran jednotlivých veřejně činných osob by také mohly být příčinou mnoha soudních sporů.

Nezapomenu na školení státních policistů, stran beztrestného zabezpečení vlastního pozemku proti nenechavým opálencům. Jak připravit „pastičky“ a jak se posléze vyhnout trestní zodpovědnosti, co říkat a neříkat.

Nezapomenu také na až zoufalou nenávist jiných policistů, kterým bylo zabráněno ochránit místní opuštěné šachty před etnicky monotónními sběrači kovů. Jejich nenávist k systému, který preferuje gaunery před spořádanými občany. Každý z nich by mohl být velmi úspěšným řečníkem na „extrémistické“ manifestaci a Vandas by byl v porovnání jen umírněným levičákem..

Nedávno vyděsil pány ministry únik průzkumu mínění v armádě. Ukázalo se, že loajalita k dnešní elitě skutečně není taková, jakou by si ji páni ministři přáli mít. Kupodivu průzkum ukázal poměrně ucházející loajalitu k občanům a vlasti. Věc byla poměrně rychle zametena pod koberec, pánové nakonec vcelku rozumně konstatovali, že s tím v principu nedá nic dělat.

Položil jsem si otázku, zda, až půjde do tuhého, budou tito lidé hájit dnešní elitu a její mocenský systém? Pochybuji o tom.

Elita má značný problém. Řadoví členové silových složek se většinou rekrutují z nižších společenských vrstev. Jsou to lidé, kteří nejsou dost chytří, aby se stali intelektuální elitou a nejsou dost hloupí na to, aby se stali pomocnou manuální pracovní silou. Nejsou to absolventi dnešních ústavů marxismu-leninismu, přezdívaných filosofické fakulty. Jsou to lidé s průměrným vzdělání, s velkým kontaktem se skutečnou realitou a tvrdostí života. Bylo a je s nimi zacházeno jako se spotřebním materiálem, a často slouží hlavně jako médium pro tunelování státního rozpočtu pomocí zmanipulovaných veřejných zakázek. Nemusíme chodit daleko, stačí si od insiderů poslechnout hodnocení policejní výstroje, kterou je možno považovat za systémovou neúctu k jejich práci.

Shrnuto, podle mého názoru zaměstnanci silových složek České republiky v principu sdílejí většinové názory občanů na oficiální ideologii, elitu, problémové menšiny i migraci. Elita musí být velmi opatrná v nasazování těchto složek proti většinové společnosti, protože to vždy nemusí dopadnout tak, jak si představuje. Nemluvím o nějakém povstání, tak daleko nejsme ani náhodou, ani si to nikdo nepřeje. Mluvím o pasívní rezistenci, úmyslné nečinnosti a drobného sabotování mocenských rozhodnutí, která bude mít v důsledku velmi podobné účinky.

Členové silových složek totiž nežijí v jiném světě, jako většina našich politiků, nemají jistotu případné placené emigrace, ani trafiky od zahraničních vlivových skupin. Jejich osudem je žít mezi námi. V dobrém i zlém.